Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

26.09.2018 Akt oskarżenia w sprawie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi C., o to, że w dniu 9 maja 2018 roku w Krakowie, po uprzednim użyciu noża wobec pokrzywdzonego, dokonał zaboru w celu przywłaszczenia telefonu komórkowego marki LG o wartości 400 złotych na jego szkodę, przy czym czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu, co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne, tj. o przest. z art. 280 § 2 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k.

Jak ustalono, 9 maja 2018 roku Dariusz C., spotkał się ze swoim znajomym w okolicy sklepu znajdującego się przy ul. Polonijnej w Krakowie. Podczas tego, umówionego wcześniej spotkania była obecna konkubina Dariusza C. W pewnym momencie Dariusz C. zaczął nalegać, aby udali się pod blok, w którym zamieszkiwała matka jego dziecka, ponieważ chciał się z nim spotkać. Konkubina zwróciła mu uwagę, aby się opamiętał, ponieważ był pod wpływem alkoholu i w takim stanie nie powinien pójść do dziecka. Oskarżony zaczął wówczas ubliżać jej słowami wulgarnymi. Na powyższe zareagował pokrzywdzony, mówiąc, że stan Dariusza C. był nieodpowiedni, aby widzieć się z dzieckiem. Wtedy Dariusz C., chwycił pokrzywdzonego prawą ręką za koszulkę, w drugiej ręce miał nóż, który wcześniej szybkim ruchem wyciągnął zza paska. Trzymał go następnie w odległości około 15 cm od szyi pokrzywdzonego. Zbliżał nóż i oddalał go od szyi pokrzywdzonego. Trzymając nóż Dariusz C., zagroził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i zażądał wydania telefonu. Pokrzywdzony wyciągnął telefon marki LG wraz z kartą sim z kieszeni i dał go podejrzanemu. Gdy podawał telefon, Dariusz C., puścił go i zabrał telefon a nóż schował do prawego rękawa bluzy. Pokrzywdzony zwrócił się o oddanie telefonu. Dariusz C., odpowiedział mu wulgarnymi słowami, po czym odwrócił się i zaczął iść w kierunku jednego z bloków. ul. Okólnej. Pokrzywdzony zaczepił przypadkowego przechodnia prosząc go o udostępnienie telefonu w celu zadzwonienia na policję.

Dariusz C., przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Za czyn ten grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 lat.

Aktualności