Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

26.10.2018 Wyrok w sprawie zabójstwa z ul. Wąskiej w Krakowie

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód prowadziła śledztwo przeciwko Wiesławowi J., które zakończyło się skierowaniem w lutym 2018 roku aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Krakowie.

Wiesław J., był oskarżony o to, że 13 stycznia 2017r w Krakowie, działając w zamiarze pozbawienia życia swojej konkubiny zadał jej cios nożem powodując ranę kłutą głowy, które to obrażenia skutkowały jej  śmiercią, tj. o przest.  z art. 148§1 kk.

Wiesław J. wraz ze swoją konkubiną i pasierbicą zajmowali mieszkanie przy ulicy Wąskiej w Krakowie, gdzie często dochodziło do awantur. Tego dnia, Wiesław J., wraz z innymi osobami spożywali alkohol. W miarę ilości spożywanego alkoholu dochodziło pomiędzy Wiesławem J. a pokrzywdzoną do kłótni. W pewnym momencie Wiesław J. chwycił leżący na stole nóż i zadał konkubinie cios powodując ranę kłutą głowy. Rana zaczęła silnie krwawić a obecne na miejscu osoby zaczęły tamować krwawienie. Następnie Wiesław J., pomógł pokrzywdzonej położyć się do łóżka.

Po kilku godzinach Wiesław J., w nocy, zorientował się, że konkubina nie daje oznak życia, następnie telefonicznie powiadomił Centrum Ratownictwa Medycznego. Rozmawiając z dyspozytorką oświadczył, że późno wrócił do domu zastał żonę leżącą w łóżku, która „ była zimna”.

Przybyły na miejsce zdarzenia zespół medyczny oraz lekarz stwierdzili zgon kobiety.

W tej sprawie, po wniesieniu aktu oskarżenia, w dniu 24 października 2018 roku, w Wydziale III Karnym Sądu Okręgowego w Krakowie zapadł wyrok skazujący oskarżonego na karę 10 lat pozbawienia wolności.

 

Aktualności