Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

28.05.2019 Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Wieliczce

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Maksymowi B., lat.39, oskarżonemu o to, że 21 lipca 2018 roku w Wieliczce, uderzył ręką innego mężczyznę w okolice głowy, czym spowodował u pokrzywdzonego obrażenia czaszkowo-mózgowe z krwiakiem podtwardówkowym i inne, które spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, tj. o przestępstwo z art. 156§1 pkt. 2 kk.

Do zdarzenie doszło 21 lipca 2018 roku około godz. 21 na terenie jednego z hosteli na terenie Wieliczki. Wchodzący do hotelu pokrzywdzony został bez powodu uderzony przez oskarżonego doznając opisanych obrażeń. W ich następstwie dotychczas pokrzywdzony nie odzyskał pełnej sprawności i nadal korzysta z pomocy lekarskiej.

Oskarżony początkowo nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Przesłuchany przed Sądem przyznał, że uderzył pokrzywdzonego, który go obraził, sam był pijany a gdy po uderzeniu pokrzywdzony osunął się na ziemię przestraszył się i wszedł do budynku, tam poprosił kolegów by pomogli pokrzywdzonemu.

Oskarżony nie był karany Sądownie. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat trzech.

Aktualności