Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

8.11.2017 Informacja w sprawie śledztwa dot. zabójstwa w dn. 5 listopada br. w Wieliczce

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa dokonanego w dniu 5 listopada w Wieliczce, tj. o przestępstwo z art. 148§1 kk i inne.

W dniu 7 listopada 2017 roku w Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce przeprowadzono czynności procesowe z udziałem Dominika B., lat 19, któremu przedstawiono trzy zarzuty, w tym zarzut zabójstwa poprzez ugodzenie nożem w klatkę piersiową 16 letniego mężczyzny w wyniku czego pokrzywdzony na skutek odniesionych obrażeń wewnętrznych zmarł.

Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych 5 listopada br., a zwłoki ujawniono na jednej z ulic rozgraniczających Wieliczkę od Rożnowej.

Oprócz tego zarzutu Dominikowi B. przedstawiono dwa zarzuty grożenia w tym samym czasie w miejscowości Rożnowa, dwóm osobom w celu zmuszenia ich do określonego zachowania, czyli nie informowania innych osób o zaistniałym zdarzeniu czy też powrotu do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego wyjaśnił, ze nie zamierzał zabić pokrzywdzonego, nie przyznał się do dokonania pozostałych zarzucanych mu czynów.

Na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Wieliczce Wydział II Karny zastosował wobec Dominika B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za te czyny grozi kara nie mniej niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktualności