Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Agresywny oskarżony

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła Bogdana S. o to, że 18 maja 2015 roku w Krakowie, poprzez kilkakrotne uderzenie pokrzywdzonego nożem spowodował u niego obrażenia w postaci: rany ciętej przedramienia o długości około 15 cm z uszkodzeniem ścięgien zginacza, pęczka naczyniowego łokciowego, nerwu łokciowego mięśni kłębika, rany ciętej okolicy żuchwy o długości około 10 cm ze złamaniem żuchwy, rany ciętej klatki piersiowej o długości ok. 12 cm oraz otwartej rany klatki piersiowej, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności  narządów ciała pokrzywdzonego na okres dłuższy niż siedem dni, przy czym czynu tego dopuścił się mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem – tj. o przestępstwo z art. 157§1 kk w zw. z art. 31§2 kk.

18 maja br. pokrzywdzony szedł ze swoją znajomą. Kobieta ta znała z widzenia oskarżonego. Podeszła do niego, przywitała się. Oskarżony zareagował wulgarnie i dlatego znajomy kobiety zwrócił mu uwagę na jego niestosowne  zachowanie. Wtedy Bogdan S. wyjął nóż i zadał nim kilka uderzeń pokrzywdzonemu powodując obrażenia jego ciała.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Bogdan S. przyznał się do użycia noża, nie przyznał się do winy. W wyjaśnieniach podał, że bronił się a wyjaśnienia te w świetle zebranego materiału dowodowego stanowią próbę uniknięcia odpowiedzialności karnej.

Oskarżony jest tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Nie był on dotychczas karany sądownie.

 

Aktualności