Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Akt oskarżenia w sprawie o zabójstwo w Niepołomicach

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce skierowała akt oskarżenia przeciwko Robertowi N. o zabójstwo w lutym 2016 roku w Niepołomicach mężczyzny w ten sposób, że sprawca zatykał mu otwory nosowe i jamę ustną poprzez zakładanie reklamówki na głowę pokrzywdzonego oraz zakrywanie głowy kocem, zaciskanie spodni od dresu na szyi w wyniku czego doszło do zgonu pokrzywdzonego tj. o przestępstwo z art. 148§1 kk.

W dniu 5 lutego 2016 roku w godzinach popołudniowych oskarżony przebywał z kolegami w jednym z lokali z automatami do gry gdzie spożywał alkohol. Po północy udał się do domu swojego wuja. Tam doszło do awantury między mężczyznami a następnie oskarżony dopuścił się opisanego czynu. Po zdarzeniu oskarżony opuścił dom. Następnego dnia spożywał z kolegami alkohol. Tego dnia w godzinach nocnych został zatrzymany przez policję.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i opisał przebieg zdarzenia. Nie wie dlaczego to zrobił był w „dużych nerwach”. Był on już karany za przestępstwo przeciwko mieniu.

Za ten czyn grozi mu kara od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktualności