Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

26.05.2017 Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w Chrzanowie

Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Marzenie Ś.(lat 40), oskarżonej o zabójstwo, tj. o przestępstwo z art. 148§1 kk w zw z art. 64§1 kk.

Marzena Ś., oskarżona jest o to, że dniu 04 września 2016 roku w Chrzanowie, województwo małopolskie działając z zamiarem bezpośrednim pozbawiła życia pokrzywdzonego, w ten sposób, że zadała mu, co najmniej 5 ciosów nożem godzących w klatkę piersiową i szyję, które spowodowały rany, m.in. ranę kłutą powyżej lewego obojczyka co doprowadziło do wykrwawienia się pokrzywdzonego, przy czym czynu tego dopuściła się będąc uprzednio karana za przestępstwa podobne.

Marzena Ś. zamieszkała z pokrzywdzonym w lipcu 2016 roku. Relacje pomiędzy oskarżoną a pokrzywdzonym układały się dobrze. W dniu 4 września 2016 roku, około godziny 18.00 Marzena Ś. wróciła do mieszkania pokrzywdzonego gdzie doszło pomiędzy nimi do awantury. Pokrzywdzony krzyczał, używał wobec niej wulgarnych słów, a następnie uderzył ją otwartą dłonią w twarz. Następnie popchnął ją na znajdujący się w pokoju fotel i zaczął ją dusić a po chwili puścił oskarżoną. Oskarżona udała się do kuchni, skąd przyniosła dla pokrzywdzonego butelkę wódki a następnie wróciła do kuchni. Po chwili pokrzywdzony przyszedł do kuchni i znowu zaczął awanturę z Marzenę Ś. W pewnym momencie Marzena Ś. wyciągnęła znajdujący się w szufladzie nóż i zadała nim, co najmniej pięć ciosów pokrzywdzonemu w klatkę piersiową i szyję. Pokrzywdzony po zadanych ciosach próbował opuścić kuchnię, przeszedł parę kroków i przewrócił się w przedpokoju. Oskarżona pomogła mu wstać i zaprowadziła go do pokoju, w którym usiadł na wersalce. W tym samym czasie Marzena Ś. przyniosła mu ręcznik z łazienki, którym próbowała zatamować krew wypływająca z jego ran a następnie wróciła do kuchni, gdzie umyła wodą nóż, którym zadała mu ciosy oraz zaczęła wycierać podłogę w kuchni i przedpokoju. W tym czasie pokrzywdzony położył się na łóżku. Następnie Marzena Ś. wróciła do pokrzywdzonego i wezwała pogotowie. Przed przyjazdem pogotowia pokrzywdzony zmarł.

Przesłuchana kilkukrotnie w charakterze podejrzanej Marzena Ś. przyznała się do tego, że pozbawiła pokrzywdzonego życia. W toku złożonych przez siebie wyjaśnień przyznała, że uderzyła nożem pokrzywdzonego w klatkę piersiową, zaprzeczając jednocześnie, by działała z zamiarem pozbawienia go życia. W toku złożonych przez siebie wyjaśnień szczegółowo opisała przebieg samego zdarzenia, jak i okresu go poprzedzającego.

Za popełnione czyny grozi jej kara 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Aktualności