Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Archiwum X

W dniu dzisiejszym w Wydziale V Śledczym Prokuratury Okręgowej w Krakowie przedstawiono zarzuty zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie 2 osobom Arturowi B. i Renacie N.

Sprawa dotyczy zabójstwa z 2006 roku, odnośnie którego postępowanie było zakończone postanowieniem o  umorzeniu śledztwa,  bowiem początkowo uważano, iż zgon pokrzywdzonego nastąpił bez działania osób trzecich.

W wyniku prac komórki „Archiwum X” – Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, sprawę podjęto i przedstawiono zarzuty Arturowi B. i Renacie N.

Osoby te, złożyły w Prokuraturze wyjaśnienia w których umniejszały swoja rolę w zdarzeniu. Aby doprowadzić do zgonu pokrzywdzonego podejrzani podali mu środek, który spowodował upośledzenie ośrodkowego układu nerwowego i śpiączkę a następnie porzucili go w okolicach jednego z krakowskich cmentarzy. Podejrzani czynu tego dokonali aby uzyskać spadek po pokrzywdzonym. Po przesłuchaniu, prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania  wobec obu podejrzanych.

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności nie mniej niż 12 lat, kara 25 lat albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktualności