Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Awantura w lokalu

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód skierowała do Sądu Rejonowego wniosek o uznanie Pawła B. za winnego; I. grożenia pozbawieniem życia przy użyciu noża innej osobie a groźby te wzbudziły uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione; II. naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji poprzez kilkukrotne kopnięcie podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych; III. znieważenia funkcjonariusza policji słowami powszechnie uznanymi za obelżywe podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych.

W dniu 4 lipca 2015 r. po godzinie 2 w nocy Paweł B. lat 34 został wyprowadzony przez pracowników ochrony jednego z lokali na ulicy Sławkowskiej na zewnątrz z uwagi a niewłaściwe zachowanie. Wówczas zaczął się awanturować z ochroniarzami a następnie wyjął nóż i zaczął nim grozić ochroniarzowi.

Wezwani funkcjonariusze policji usiłowali go wylegitymować i wówczas podejrzany będąc agresywnym zaczął jednego z policjantów wyzywać słowami powszechnie uznanymi za obelżywe oraz kopać go.

Po zatrzymaniu a następnie przesłuchaniu podejrzany przyznał się on do popełnienia zarzucanych mu czynów i wniósł o ukaranie go bez przeprowadzania rozprawy na łączną karę grzywny w wysokości 150 stawek po 15 zł.

 

Aktualności