Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Będąc pod wpływem alkoholu szukali zaczepki

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Wschód oskarżyła Damiana K. i Dawida T. o pobicie jednego mężczyzny oraz spowodowanie obrażeń zagrażających życiu drugiego z pokrzywdzonych.

W dniu 30 listopada 2012 roku od godzin porannych oskarżeni wraz z dwoma innymi kompanami spożywali alkohol w mieszkaniu jednego z nich. Gdy alkohol się skończył około godziny 15°° kupili piwo które następnie spożywali w bramie jednej z kamienic.

Widząc idących pokrzywdzonych Damian K. i Dawid T. zaczęli iść za nimi wykrzykując. Gdy pokrzywdzeni zatrzymali się początkowo rozpoczęli rozmowę na temat jednego z klubów sportowych a następnie Damian K. uderzył w tył głowy jednego z mężczyzn trzymaną w ręce butelką a Dawid T. kopnął tego mężczyznę w nogę. Ciosy spowodowały upadek pokrzywdzonego na twarde podłoże co doprowadziło u niego do złamania kości promieniowej prawej. Następnie Damian K. podbiegł do drugiego mężczyzny uderzając go w tył głowy trzymaną nadal butelką. Uderzenie było tak mocne, że butelka się rozbiła a pokrzywdzony doznał urazu głowy ze złamaniem kości czaszki oraz powstania ostrego krwiaka  nadtwardówkowego. Obrażenia te zagroziły jego życiu. Po zadaniu tego ciosu sprawcy pobiegli za uciekającym pierwszym pokrzywdzonym usiłując go ponownie dopaść. Dzięki temu drugi z pokrzywdzonych mógł się oddalić.

Sprawcy zostali ustaleni w wyniku działań operacyjnych policji.

Przyznali się do zarzucanych im czynów opisując przebieg zajścia. W stosunku do obu sprawców były zastosowane środki zapobiegawcze w tym w stosunku do Damiana K. – tymczasowe aresztowanie a Dawida T. – dozór policji.

Nie byli oni dotychczas karani sądownie. Dominikowi K. grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, Dawidowi T. grozi kara do lat 5.

Aktualności