Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Bez powodu uderzył rozmówcę szklaną butelką w twarz.

30-04-2009

O spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – powstanie ciężkiego kalectwa / utrata wzroku w jednym oku /, został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Krakowie Nowej-Hucie 36-letni Jarosław O. W dniu 2 września 2008 roku uderzył szklaną butelką w twarz pokrzywdzonego powodując u niego rozległe rany twarzy i gałki ocznej. Obrażenia doprowadziły do utraty wzroku w prawym oku pokrzywdzonego. W tym dniu, na ławce obok przystanku autobusowego, pokrzywdzony czekał na narzeczoną. Rozmawiał ze znajomym i wspólnie pili piwo. W pewnej chwili przysiadł się do nich Jarosław O. Dał on znajomemu pokrzywdzonego pieniądze na piwo, które wspólnie pili. Oskarżony i pokrzywdzony nie znali się wcześniej. Nagle, gdy pokrzywdzony odwrócił się bokiem do Jarosława O. ten bez powodu uderzył go butelką i uciekł. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jarosław O. przyznał się do uderzenia butelką w twarz pokrzywdzonego. Podał, że został przez niego zaatakowany i broniąc się uderzył go tą butelką. Nie zdawał sobie sprawy, że spowodował obrażenia ciała u tego mężczyzny.
Wyjaśnienia te pozostają w sprzeczności z zeznaniami świadków zdarzenia. Określili oni uderzenia, jakie zadał oskarżony, jako bez powodu i z zaskoczenia.
Jarosław O. był wcześniej karany m.in. za kradzieże i włamanie. Aktualnie odbywa karę pozbawienia wolności. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Aktualności