Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Oskarżony o fałszywe zawiadomienie o podłożeniu bomby.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Podgórzu  oskarżył Ryszarda A., który w dniu 30 października 2013 r. dzwoniąc z budki telefonicznej zawiadomił operatora telefonu komórkowego nr 112 o podłożeniu bomby w budynku Sądu w Krakowie przekazując dyspozytorowi słowa ,,w sądzie podłożyłem bombę”. wiedział, że zagrożenie nie istnieje albowiem bomba nie została podłożona.

Na miejscu w związku z w/w zgłoszeniem zainicjowano działania instytucji użyteczności publicznej i porządku publicznego. Dzialania i  stosowne sprawdzenia przeprowadziły służby do tego powolane jak: Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Gazowe i Wodociągowe, a  miały one na celu uchylenie zagrożenia.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Ryszard A. dwukrotnie nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, w obu przypadkach przyznając się do wykonania telefonu - jednak według niego powiedział słowa o „bombie medialnej”, a do tego czynu został sprowokowany przez pracowników Sądu, którzy nie wyznaczyli mu obrońcy z urzędu. Sądził, że jak powiedział o „bombie medialnej” to nic mu się nie stanie.

Biegli lekarze stwierdzili, że w chwili popełnienia czynu miał on ograniczoną zdolność pokierowania swoim postępowaniem, jednakże może brać udział w postępowaniu karnym.

Ryszard A. był uprzednio kilkakrotnie karany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8

Aktualności