Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Były zazdrosne, więc pobiły znajomą.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Podgórzu oskarżyła 2 młode kobiety o pobicie pokrzywdzonej – ich znajomej. Działały one wspólnie i w porozumieniu z nieletnią – odnośnie której materiały wyłączono do odrębnego postępowania.

W dniu 7.04.2013 roku do pokrzywdzonej przyszła jej koleżanka wraz ze znajomymi (obecnie oskarżonymi i nieletnią). Zaproponowały jej wyjście nad Wisłę. Tam pokrzywdzoną uderzały rekami i głową po twarzy, kopały po nogach, przewróciły na podłoże i skakały po dziewczynie. Przypalały jej twarz papierosem, szarpały za włosy i ubranie pokrzywdzonej. Naraziło ją to na bezpośrednie niebezpieczeństwo doznania skutku w postaci uszczerbku na zdrowiu - naruszającego jej czynności ciała na okres powyżej 7 dni trwający. Obrażenia jakich doznała pokrzywdzona to głównie podbiegnięcia krwawe, poparzenia / naruszyły jej czynności ciała na okres poniżej 7 dni trwający/.

Z materiału dowodowego wynika, że oskarżone i nieletnia miały pretensje do pokrzywdzonej o spotykanie się ze znajomym im mężczyzną. Były o to zazdrosne. Pobicie było „nauczką” za te spotkania.

Zarzucany im czyn miał charakter chuligański. Oskarżone działały publicznie, z oczywiście błahego powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego. W ten dzień „świętowały” 17-te urodziny jednej z oskarżonych. Do pokrzywdzonej poszły po spożyciu alkoholu.

Obie oskarżone przyznały się do popełnienia zarzucanego im czynu, złożyły wyjaśnienia, w których opisały okoliczności zdarzenia.

Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Aktualności