Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Chciał, żeby do niego wróciła...

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Wschód oskarżyła 27 - letniego Dominika J. o kierowanie gróźb pozbawienia życia pod adresem swojej byłej partnerki oraz o podszywanie się pod nią i wykorzystywanie jej danych.

Dominik J. i pokrzywdzona byli parą, z tego związku mają małe dziecko. Po rozstaniu się, mężczyzna dzwonił do pokrzywdzonej, kontaktował się z nią, groził pozbawieniem życia.

W tym zakresie, w grudniu 2012 roku, został skierowany p-ko niemu akt oskarżenia. Mimo to zaczął ponownie grozić pokrzywdzonej. Zamieścił też na jednym z portali internetowych ogłoszenie, żeby „ci co chcą się zabawić przyjechali” – i podał adres pokrzywdzonej. Zamieszczając tego rodzaju ogłoszenie podszył się pod jej dane osobowe, adres e- mail, nr telefonu oraz chciał wyrządzić jej szkodę osobistą.

Pisał tez wiadomości tekstowe np. „dzień  dobry tu śmierć” lub, że „jeśli nie wróci do niego to wyda na siebie wyrok śmierci”. Groził również „puszczeniem z dymem” domu , w którym pokrzywdzona mieszka.

Tego rodzaju działania miały spowodować, że pokrzywdzona wróci do niego.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dominik J. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Powiedział, że czyny te popełnił „z głupoty”.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Aktualności