Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Chciał pozbyć się psa.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Leszkowi M (lat 61) i Ryszardowi W. (lat 59); oskarżając Leszka M. o to, że usiłował uśmiercić ze szczególnym okrucieństwem, psa rasy pekińczyk uderzając go wielokrotnie młotkiem powodując u zwierzęcia liczne okaleczenia co spowodowało ból i cierpienie psa, a w konsekwencji doprowadziło do jego śmierci; Ryszarda W. o to, że podżegał Leszka M. do zabicia, w ten sposób, psa.

Ryszard W. posiadał psa rasy pekińczyk, który miał ok. 18 lat i według niego – jako właściciela miał on zostać uśpiony. Z uwagi na to, że wiązałoby się to z pewnymi kosztami namówił Leszka M. do zabicia psa obiecując za to butelkę wódki. Leszek M.  uderzył wielokrotnie młotkiem psa i pozostawił go w piwnicy. Sąsiedzi słysząc wyjącego psa zawiadomili Policję i inne instytucje. Pies po przewiezieniu do lecznicy zwierząt, następnego dnia, w wyniku odniesionych obrażeń zdechł.

Obaj oskarżeni początkowo nie przyznawali się do popełnienia zarzucanego im czynu, a ostatecznie przesłuchani przez prokuratora przyznali się. Nie byli dotychczas karani sądownie.

Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Aktualności