Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Chcieli "zarobić" na prętach z boiska szkolnego.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Wschód oskarżyła 2 mężczyzn o kradzież 3 słupów metalowych z  boiska jednej z krakowskich szkół średnich.

W dniu 5 października 2012 r. Eugeniusz Ł. i Adam J. umówili się ok. godz. 3 nad ranem z zamiarem dokonania kradzieży metalowych elementów znajdujących się na boisku szkolnym. Z niezamkniętego terenu boiska wynieśli 3 elementy metalowe o długości ok.6 m, każdy o wartości ok. 200 zł. Były to fragmenty ogrodzenia. Kiedy mężczyźni nieśli te słupy zostali zauważeni przez patrol Policji, zatrzymani mimo, iż próbowali się szybko oddalić.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze i takie wnioski, wraz z aktem oskarżenia zostały skierowane do sądu (dla Eugeniusza Ł. kara 3 m-cy pozbawienia wolności z warunkowym jej wykonania na okres próby wynoszący 2 lata, grzywna; dla Adama  J. – 1 rok pozbawienia wolności z warunkowym jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata i grzywna ).

W wyjaśnieniach podali, że pręty te miały zostać sprzedane w punkcie skupu złomu, a pieniędzmi uzyskanymi ze sprzedaży mieli się podzielić.

Eugeniusz Ł. zarzucanego mu czynu dopuścił się mając w znacznym stopniu zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem, a Adam J. czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy.

Aktualności