Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Czynna napaść na funkcjonariusza policji.

W dniu dzisiejszym Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec Emanuela W., któremu zarzucono, iż dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza Policji podczas i w związku z legitymowaniem i zatrzymaniem podejrzanego w ten sposób, iż nie wykonał polecenia opuszczenia pojazdu marki Ford Eskort, a następnie gwałtownie cofnął w/w pojazd i ruszył do przodu, najeżdżając na policjanta dociskając go tym pojazdem do innego zaparkowanego na sąsiednim stanowisku postojowym samochodu marki Fiat Punto, czym spowodował u pokrzywdzonego stłuczenie kręgosłupa lędźwiowego i stłuczenie biodra lewego, tj. o czyn z art. 223§1 kk.

Emanuel W. jest podejrzany w innym postępowaniu o dokonanie czynu z art. 278§1 kk. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Emanuel W. potwierdził, że zaistniało takie zdarzenie ale nie przyznał się do winy.

Podejrzany w wieku 19 lat jest mieszkańcem Krakowa. Czyn zarzucany podejrzanemu jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 10.

Aktualności