Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Dostał tasakiem, bo się ......patrzył.

25-11-2009

O naruszenie czynności ciała pokrzywdzonego został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Krakowie – Śródmieściu Zachód Dominik K.
W dniu 3 listopada br. uderzył nieznajomego, młodego chłopca tasakiem w rękę. W wyniku tych uderzeń pokrzywdzony doznał rany ciętej ramienia i rany ciętej łokcia, co skutkowało naruszeniem prawidłowego funkcjonowania jego ręki na okres trwający powyżej 7 dni.
W ten dzień pokrzywdzony wraz ze swoimi kolegami stał w kolejce przy budce z kebabem. Obok nich przechodziło trzech nieznajomych mężczyzn. Wśród nich był oskarżony. Na jego pytanie do pokrzywdzonego „na co się tak patrzy”, usłyszał odpowiedź, „że może więc patrzy”. Wtedy oskarżony rozsunął kurtkę, wyciągnął tasak owinięty w plastikową torbę i uderzył nim 2 – krotnie pokrzywdzonego w rękę.
Napadnięty przez niego chłopak zaczął się bronić i napastnik z kolegami uciekł. Po drodze został zauważony przez patrol policji, gdyż wrzucał pod zaparkowany samochód jakiś przedmiot owinięty w torbę. W chwili zatrzymania próbował odrzucić nóż pod radiowóz. Wyrzuconym przedmiotem był tasak o długości ok. 50 centymetrów. Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego Dominik K. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że znalazł tasak na Rynku Głównym w Krakowie i użył go, gdyż pokrzywdzony kierował w jego stronę wulgaryzmy. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i został on skierowany do Sądu wraz z aktem oskarżenia.

Aktualności