Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Dwa akty oskarżenia w sprawie ugodzenia nożem

W Prokuraturze Rejonowej Kraków – Śródmieście Zachód skierowano akt oskarżenia przeciwko Michałowi S. (36 lat) o to, iż 9 grudnia 2013 roku zadając ciosy nożem pokrzywdzonemu mężczyźnie usiłował pozbawić go życia lecz zamiaru swojego nie osiągnął z uwagi na interwencję osoby trzeciej. Tej nocy pokrzywdzony wraz z żoną i znajomymi przebywał w lokalu przy ulicy Grodzkiej. Tam przebywając na zewnątrz lokalu spożywał placki ziemniaczane. W pewnym momencie podszedł do stolika oskarżony domagając się by pokrzywdzony dał mu spożywane placki. Pomimo odmowy oskarżony nadal domagał się placków. W pewnym momencie oświadczył, iż jeżeli ich nie dostanie to „będzie źle”.

Następnie oskarżony bez powodu wyciągnął nóż i krzycząc zabiję cię używając przy tym słów wulgarnych zadał dwa ciosy nożem w okolice grzbietu pokrzywdzonego. Zadaniu trzeciego ciosu zapobiegła żona pokrzywdzonego krzycząc i odpychając napastnika.

Po tym zdarzeniu sprawca zbiegł. Oskarżony został zatrzymany następnie przez funkcjonariuszy policji patrolujących okolice. Zabezpieczono przy nim też nóż, którym się posługiwał. Oskarżony przyznał się, iż ugodził nożem.

Za ten czyn grozi mu kara od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat, kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Wschód skierowała akt oskarżenia przeciwko Piotrowi P (34 lat) o to, iż 1 stycznia 2014 roku ugodził pokrzywdzonego mężczyznę nożem w jamę brzuszną powodując ranę kłutą brzucha stanowiącą ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu t.j. o przestępstwo z art. 156§1 pkt. 2 kk.

Zdarzenie miało miejsce w noc sylwestrową przy Al. Pokoju w Krakowie. Przed północą część osób bawiących się w jednym z mieszkań wyszła na zewnątrz bloku. Tam składano sobie życzenia noworoczne. Po północy do jednego z mieszkań wracały też inne osoby, które miały pretensje do uczestników zabawy sylwestrowej. Oskarżony przechodząc obok zaczął wykrzykiwać do uczestników zabawy a następnie przechodząc blisko jednego z mężczyzn ugodził go nożem w okolice klatki piersiowej a drugiego odepchnął. Przed dalszym działaniem oskarżony został powstrzymany przez swojego kolegę. Sprawca wraz z kolegą następnie uciekli w głąb osiedla, chowając się między blokami.

Piotr P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu twierdząc, iż tylko odepchnął pokrzywdzonego.

Za ten czyn grozi mu kara do lat 10 pozbawienia wolności.

 

Aktualności