Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Grożąc- wymusił 5 zł.

08-06-2009

Artur O. został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową dla Krakowa Śródmieścia-Zachód o wymuszenie rozbójnicze.
W dniu 19.03.2009 r. do jednego z Saloników Prasowych w Krakowie wszedł mężczyzna. Był pod wpływem alkoholu. Najpierw rozglądał się po sklepie, po czym podszedł do lady i poprosił pracująca tam kobietę o pożyczenie mu 10 zł. Sprzedawczyni odmówiła. Mężczyzna zdenerwował się i zaczął mówić coś pod nosem. Był zły, że nie dostał pieniędzy. Powiedział do kobiety, iż mieszka na Kazimierzu i jest z mafii. Stanowczo zażądał wydania mu 5 zł. Jednocześnie zagroził kobiecie, iż w przeciwnym razie „dostanie w zęby”. Sprzedawczyni chciała włączyć alarm lecz bała się ewentualnej reakcji mężczyzny, który stawał się coraz bardziej nerwowy i ponownie zażądał pieniędzy w kwocie 5 zł. Pokrzywdzona dała mu te pieniądze. Po otrzymaniu pieniędzy mężczyzna wyszedł ze sklepu, a sprzedawczyni wezwała policję. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze policji zatrzymali Artura O., którego pokrzywdzona rozpoznała jako sprawcę wymuszenia rozbójniczego.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Artur O. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że w czasie zdarzenia był pod wpływem alkoholu i nie pamięta co wtedy mówił. Podał, że chciał oddać zabrane pieniądze, lecz nie zdążył, bo został zatrzymany przez policję.
Artur O. był już dwukrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Aktualności