Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Groził nożem pracownikom restauracji

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi Z. oskarżonemu o grożenie pozbawieniem życia 2 osobom oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji podczas wykonywania obowiązków służbowych.

W dniu 23 września 2013 roku w jednej z kamienic w centrum Krakowa wykonywane były prace remontowe na zapleczu znajdującej się w tej kamienicy restauracji. W trakcie przerwy pracownik udał się na zewnątrz restauracji na wspólne dla kilku kamienic podwórko gdzie został zaatakowany przez będącego pod wpływem alkoholu oskarżonego, który używając słów wulgarnych oraz gróźb usiłował zmusić go do opuszczenia podwórka. Agresja oskarżonego narastała a w pewnym momencie pokrzywdzony zauważył, iż oskarżony trzyma w ręce nóż o długości ostrza około20 cm.

Gdy pokrzywdzony schował się wewnątrz restauracji zamykając drzwi oskarżony zaczął kopać w drzwi oraz domagał się aby oskarżony wyszedł na zewnątrz. Groził przy tym nożem krzycząc, że go zabije. Następnie oskarżony udał się do swojego mieszkania skąd zaczął rzucać butelkami w kierunku drzwi zaplecza restauracji.

Gdy wezwano na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy policji, jeden z nich został kopnięty przez oskarżonego w nogę. Oskarżonemu odebrano zatknięty za pasek od spodni nóż którym uprzednio groził  pokrzywdzonemu pracownikowi.

Wcześniej oskarżony zachowywał się agresywnie wobec pracowników restauracji wygrażając im oraz zastraszając, skakał ponadto niejednokrotnie będąc pod wpływem alkoholu po dachu powierzchni  magazynowych restauracji oraz rzucał na teren restauracji butelki a gdy zwracano mu uwagę groził pracownikom. Takie zdarzenie ostatnio oprócz 23 września 2013 roku miało miejsce kilka dni wcześniej 17 września 2013 roku. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów twierdząc, iż pod wpływem alkoholu „urywa mu się film”.

Był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu jak i za znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Aktualności