Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Grupa czerpała korzyści z nierządu

W dniu wczorajszym w godzinach południowych w Wydziale II Śledczym Prokuratury Okręgowej w Krakowie były wykonywane czynności z udziałem 4 doprowadzonych; Dawida Ś. (27 lat), Kazimierza B. (29 lat), Agnieszki W. (35 lat) oraz Moniki K. (31 lat), członków grupy przestępczej czerpiących korzyści z nierządu.

Grupa ta działała od 2014 roku do 10 października  2016 roku w Krynicy Zdroju, Limanowej, Wadowicach, Gorlicach Nowym Sączu oraz Rzeszowie i Krośnie.

Role tych osób polegały min. na organizowaniu lokali w których odbywały się te czyny, nakłaniania osób oraz zbieraniu pieniędzy za uprawianie nierządu przez inne osoby.

W większości te osoby nie przyznały się do zarzucanych im czynów. W godzinach nocnych Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie na wniosek Prokuratury zastosował wobec tych osób tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, przy czym w stosunku do 2 podejrzanych kobiet zastrzegł uchylenie tego środka pod warunkiem wpłaty określonej kwoty pieniędzy.

Za te czyny grozi kara kierującemu grupą Dawidowi Ś. do 10 lat pozbawienia wolności a pozostałym do 5 lat pozbawienia wolności.

Aktualności