Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

20.04.2017 Handlowali substancjami psychotropowymi

Prokuratura Rejonowa Kraków - Podgórze w Krakowie   nadzoruje, prowadzone przez Wydział Kryminalny i Dochodzeniowo-Śledczy KMP w Krakowie, śledztwo dot. obrotu substancjami psychotropowymi na szeroką skalę.

W wyniku zsynchronizowanych działań Prokuratury i Policji doszło do zatrzymania kilkunastu osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców TS Wisła Kraków, biorących udział w procederze na różnym szczeblu oraz zabezpieczenia –pomimo prób zacierania śladów – łącznie ponad 2 kg amfetaminy.

Wobec dziewięciu mężczyzn podejrzanych o przestępstwa z art. 56 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii  i inne Sąd  Rejonowy dla Krakowa Podgórza w Krakowie, Wydział  II Karny  na wniosek prokuratora zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, podzielając stanowisko Prokuratury, zgodnie z którym wobec podejrzanych zachodzą przesłanki szczególne stosowania tymczasowego aresztowania w postaci obawy matactwa oraz zagrożenia surową karą.

Podejrzani w większości nie przyznają się do popełnienia zarzucanych im czynów. Z uwagi na etap postępowania nie udziela się bliższych informacji w tej sprawie.

Za zarzucane czyny grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Aktualności