Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Informacja dotycząca przedstawienia zarzutów Łukaszowi Sz.

W dniu dzisiejszym, w Wydziale Śledczym Prokuratury Okręgowej w Krakowie, przedstawione zostały zarzuty 31- letniemu mieszkańcowi Krakowa Łukaszowi Sz. Jest on podejrzany o to, że:

I.. w dniu 3 kwietnia 2014 r. w Witeradowie pow. olkuskiego, zabrał w celu przywłaszczenia, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń fabrycznych, samochód marki Seat Leon o wartości 20 000 zł na szkodę pokrzywdzonych, przy czym czynu tego dopuścił się w warunkach mulitirecydywy ,

II.. w dniu 3 kwietnia 2014 r. w Krakowie, dopuścił się czynnej napaści na dwóch funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, podczas i w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych – zatrzymania w/ wymienionego, używając skradzionego wcześniej samochodu, poprzez potrącenie w trakcie manewru cofania jednego z policjantów, a następnie poprzez próbę najechania przodem pojazdu na drugiego funkcjonariusza Policji, czym spowodował u jednego z nich obrażenia ciała w postaci urazu nogi oraz przedramienia,

III.w okresie od dnia 6 lutego 2014 r. do dnia 3 kwietnia 2014 r. w Krakowie, nabył samochód osobowy marki Seat Leon o wartości 18 660 złotych pochodzący z kradzieży z włamaniem na szkodę pokrzywdzonej, przy czym czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Łukasz Sz. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Łukasz Sz. był wielokrotnie karany sądownie za kradzieże samochodów. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Sąd podzielił stanowisko prokuratury i aresztował Łukasza Sz. na trzy miesiące.

Aktualności