Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Informacja o decyzjach prokuratury dot. zdarzenia w dniu 8.03.2015 r.

W dniu dzisiejszym w Prokuraturze Rejonowej w Krakowie Śródmieściu – Zachód zostało wszczęte śledztwo, w którym podejrzanemu Markowi M. przedstawiono zarzuty: publicznego znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 8 marca 2015 roku słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i usiłowania dokonania czynnej napaści na Prezydenta RP / usiłował rzucić krzesłem w Prezydenta lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencję funkcjonariuszy Policji / oraz podanie danych swojego brata co miało na celu skierowanie postępowania przeciwko tej osobie i podrobienie dokumentów / protokołu przeszukania jego osoby i protokołu z przebiegu badania stanu trzeźwości / poprzez podpisanie ich danymi brata.

Podejrzany był poszukiwany 2 listami gończymi – wydanymi przez sądy:  za przestępstwa oszustwa popełnione w recydywie i do odbycia detencji. Marek M. zbiegł z oddziału, w którym odbywał detencję. Był również poszukiwany przez prokuraturę.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marek M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia, w których przedstawił własną wersję jego zachowania. Stanowi ona linię obrony podejrzanego i jest sprzeczna z zebranym materiałem dowodowym. W wyjaśnieniach podał, że nie chciał obrazić Prezydenta i nie miał zamiaru rzucać krzesłem. Od zatrzymania był w stresie, niewiele pamięta, pełną świadomość odzyskał następnego dnia. Po zakończeniu przesłuchania prokurator podjął decyzję o przekazaniu podejrzanego – zgodnie z decyzją sądu i wydanym listem gończym, do Aresztu Śledczego w Krakowie. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 

Aktualności