Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Informacja o prowadzonym postępowaniu i przedstawionych zarzutach.

W dniu 12 maja 2014 roku w Krakowie, w rejonie ul. Beskidzkiej, został pobity 14- letni chłopiec. Był bity rękami i kopany po całym ciele. Konieczna stała się jego hospitalizacja. Na pokrzywdzonego napadło 4 pseudokibicow Cracovii. Dwóch z nich jest nieletnich i zostali oni przekazani do dyspozycji Sądu Rodzinnego i Dla Nieletnich. Dwóm 17- letnim uczniom jednej ze szkół zawodowych w Krakowie przedstawiono zarzuty pobicia pokrzywdzonego przy czym czynu tego dopuścili się publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego / charakter chuligański czynu /. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Kamil D. przyznał się do 2 - krotnego uderzenia pokrzywdzonego, natomiast jego kolega Mateusz W. podał w złożonych wyjaśnieniach, że był z grupą kolegów ale nie bił pokrzywdzonego.

Pokrzywdzony naraził się podejrzanym tym, że zamieścił w Internecie swoje zdjęcie w koszulce z logo klubu Wisły Kraków. Nie jest on kibicem tego klubu. Uczestniczył w zajęciach – treningach, na których rozdawano koszulki z logo wym. klubu piłkarskiego. Nieletni, którzy brali udział w tym pobiciu, wcześniej, grozili chłopcu śmiercią i pobiciem.

W tym dniu pokrzywdzony wracał ze szkoły. W wyniku pobicia doznał gł. obrażeń nosa i twarzy, które oceni biegły lekarz sądowy.

Z uwagi na obawę matactwa, podjęte przez podejrzanych działania, które mogą utrudniać postępowanie i zagrażać bezpieczeństwu pokrzywdzonego – prokurator skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd podzielił stanowisko prokuratury i taki środek, na okres 3 miesięcy, zastosował. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, byli już oni karani przez Sąd Rodzinny i Dla Nieletnich.

Aktualności