Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Informacja o przedstawionych zarzutach.

W dniu dzisiejszym, w Wydziale V Śledczym Prokuratury Okręgowej w Krakowie przesłuchano 3 zatrzymanych podejrzanych w  śledztwie dotyczącym wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, na terenie Krakowa i innych miejscowości woj. małopolskiego.  W dniu 14.10.2014r. funkcjonariusze KWP w Krakowie dokonali zatrzymania 3 osób trudniących się produkcją tego narkotyku na terenie jednej z podkrakowskich miejscowości (Cholerzyn). Ujawniono tam pełną linię technologiczną do produkcji amfetaminy, a także odczynniki chemiczne i inne substancje wykorzystywane w produkcji tego narkotyku oraz ponad 8 kilogramów gotowej amfetaminy.

Ustalenia  śledztwa wskazują, iż w ujawnionym miejscu, od początku roku, podejrzani wyprodukowali ponad 13 kilogramów amfetaminy. Podejrzanym przedstawiane są zarzuty produkowania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości amfetaminy za co grozi im kara pozbawienia wolności od 3 lat do lat 15.

Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego Mariusz S., chemik, przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia. Podejrzani Krzysztof J. i Maciej J. rownież przyznali się do popelnienia zarzucanych im czynów, złożyli wyjasnienia. Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec tych podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

 

 

Aktualności