Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Informacja o zarzutach, wyjaśnieniach, środkach dot. podejrzanych, którzy zabijali psy.

Stefan N. i Wiesława P. pozostają pod zarzutami dokonania , z góry powziętym zamiarem, ze szczególnym okrucieństwem, zabójstwa nieustalonej liczby psów w okresie od lipca 2001 roku do 12 maja 2014 roku w Woli Radziszowskiej.

W czasie przesłuchania przez funkcjonariuszy Policji Stefan N. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wiesława P. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. W wyjaśnieniach podała, że to Stefan N. ogłuszał psy, potem poprzez poderżnięcie im gardła zabijał je i następnie oprawiał. Psy przyprowadzali do nich mieszkańcy, by „zrobili z nimi co chcą”. Chcieli się ich pozbyć.

W czasie przesłuchania przez prokuratora Stefan N. ponownie przyznał się do zarzutu i odmówił składania wyjaśnień. Wiesława P. przyznał się do zabijania psów lecz bez szczególnego okrucieństwa. W wyjaśnieniach podała, że uzyskane w ten sposób mięso jedli, a smalec czasem sprzedawali. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór Policji.

Aktualności