Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Informacje o stronie

Prokuratura Okręgowa w Krakowie stworzyła stronę www i administruje ją, aby zainteresowanym osobom, w szczególności pokrzywdzonym, dziennikarzom, studentom prawa i wszystkim, którym nie jest obojętna problematyka dotycząca przestępczości, umożliwić dostęp do informacji o funkcjonowaniu i wynikach pracy prokuratur okręgu krakowskiego, a także problemach polskiego wymiaru sprawiedliwości.

 

Serwis internetowy i zawarte w nim treści są wynikiem zaangażowania pracowników krakowskiej prokuratury, ich pracy, często wykraczającej poza ramy ich bieżących, zawodowych obowiązków.
Strona www – zwłaszcza w aktualnej postaci – została zaprojektowana i jest prowadzona przez panią prokurator -  zatem amatora w dziedzinie informatycznej.

 

Serwis informacyjny prowadzony jest przez Rzecznika Prasowego, który dokłada wszelkich starań, by był on rzetelny i zawsze aktualny, choć z uwagi na obszerność informacji zamieszczanych w serwisie, mogą wystąpić z przyczyn obiektywnych opóźnienia w ich aktualizacji.

 

Strona została tak zaprojektowana, by była dla wszystkich łatwa w obsłudze, czytelna i dostarczała zainteresowanym jak najwięcej praktycznych informacji.

 

Prokuratura Okręgowa w Krakowie nie może jednak zagwarantować, że użytkownicy sieci nie napotkają utrudnień w korzystaniu ze strony www, będących wynikiem technicznych problemów z siecią, nieprawidłowego działania serwera, na którym umieszczony jest serwis lub wynikających ze stosowania określonych formatów dokumentów.

 

Prokuratura Okręgowa w Krakowie, mimo starannego doboru odsyłaczy do innych stron internetowych, nie odpowiada za ich prawidłowe działanie oraz treści na tych stronach zawarte.

 

Rzecznik prasowy ani prokurator kierująca Wydziałem d/s Informatyzacji nie udzielają porad prawnych, nie odpowiadają na pytania prawne, także nie załatwiają skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.
Pamiętać też należy, że podane na naszej stronie adresy e-mail nie mogą z przyczyn proceduralnych służyć do składania pism procesowych, w tym zawiadomień o przestępstwie. Prokuratura zastrzega sobie jednak możliwość sprawdzenia oraz wykorzystania pewnych informacji uzyskanych tą drogą, w ramach przysługujących jej ustawowych uprawnień.

Aktualności