Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Interwencja Policji

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód skierowała akt oskarżenia przeciwko Mieczysławowi G. (lat 59), o to, że w dniu 30 maja 2016 roku w Krakowie znieważył dwóch funkcjonariuszy policji słowami powszechnie uznanymi za obelżywe podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych oraz w tym samym miejscu i czasie naruszył ich nietykalność cielesną szarpiąc za mundury oraz plując tj. o przestępstwo z art. 226§1 kk i 222§1 kk.

W dniu 30 maja 2016 roku dwaj mężczyźni spożywali alkohol w miejscu publicznym w centrum Krakowa. Pełniący służbę patrolową funkcjonariusze policji podjęli interwencję w trakcie której usiłowali wylegitymować tych mężczyzn. Spowodowało to wzrost agresji jednego z legitymowanych , zaczął on zachowywać się agresywnie i wulgarnie. Odmówił ponadto okazania dowodu tożsamości i podania swoich danych osobowych. Wyzywał funkcjonariusza policji słowami powszechnie uznanymi za obelżywe a następnie opluł funkcjonariuszy.

Z uwagi na to zachowanie został on zatrzymany a następnie przedstawiono mu zarzuty znieważenia a także naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów twierdząc, że wynikło to z tego, że był pod wpływem alkoholu.

Za te czyny grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.

Aktualności