Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Kilkakrotnie ugodził nożem pokrzywdzonego.

O kilkukrotne ugodzenie nożem pokrzywdzonego został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową Kraków – Śródmieście Zachód 31 – letni Sebastian N. W dniu 13 grudnia 2012 r. na klatce schodowej odnaleziono zakrwawionego mężczyznę. Ustalono, że w tym dniu spożywał alkohol wraz z Sebastianem N., oraz 2 kobietami. W czasie libacji doszło między mężczyznami do kłótni, wtedy Sebastian N. zaatakował pokrzywdzonego przyniesionym z kuchni nożem, następnie ułożył rannego na łóżku i wspólnie wypili pewną część alkoholu. Po tym Sebastian N. zasnął, a pokrzywdzony po chwili wyszedł z mieszkania na klatkę schodową, poprosił sąsiadów o pomoc.

Pokrzywdzony doznał rany kłutej klatki piersiowej z odmą opłucną, ranę kłutą powłok brzucha, rany kłutej biodra i przedramienia, które naruszyły czynności jego narządów ciała na okres dłuższy niż 7 dni.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Sebastian N. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że w czasie picia alkoholu pokrzywdzony miał coś powiedzieć co go zdenerwowało, poszedł do kuchni, wziął nóż i tym nożem zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów. Następnie wziął ręcznik i wytarł nim pokrzywdzonego „aby nie lała mu się krew”. Wyjaśnił, że nie miał zamiaru zabić pokrzywdzonego, wyraził żal i skruchę z powodu popełnienia tego czynu.

Biegli lekarze stwierdzili, ze w czasie popełnienia przestępstwa miał on ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem.

Sebastian N. był wielokrotnie karany w tym za przestępstwa przeciwko mieniu i z użyciem przemocy. Jest tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Aktualności