Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Kolejni oskarżeni o handel narkotykami na terenie Chrzanowa.

02-07-2007

        Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała akt oskarżenia przeciwko kolejnym pięciu osobom, podejrzanym o wprowadzanie do obrotu i udzielanie narkotyków na terenie powiatu chrzanowskiego.
         Do chwili obecnej oskarżono już ponad 20 osób, w tym między innymi kilkunastu członków zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez Krzysztofa W. ps. „Jarzyna”, działającej w latach 2001-2005 na terenie powiatu chrzanowskiego i innych miejscowości woj. małopolskiego. W tym okresie członkowie grupy wprowadzili do obrotu, co najmniej kilka kilogramów narkotyków, głownie marihuany i amfetaminy, ale także kokainy oraz kilka tysięcy tabletek tzw. „ekstasy”. Większość oskarżonych dilerów została już prawomocnie skazana, skazany został również Krzysztof W. ps. „Jarzyna”. 
         Spośród obecnie oskarżonych, cztery osoby rekrutowały się spośród detalicznych odbiorców narkotyków, udzielając ich jednocześnie innym osobom, natomiast jedna była aktywnym członkiem grupy przestępczej, dotychczas ukrywającym się przed Policją.
         Wszyscy oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, dwóch z nich złożyło wnioski o skazanie bez przeprowadzania rozprawy.
          Pozostałym oskarżonym grozi od 5 do 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualności