Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Kolejny akt oskarżenia w sprawie Tomasza Cz.

Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Krakowie skierował akt oskarżenia przeciwko Karolowi S. kolejnemu ujętemu sprawcy śmiertelnego pobicia w dniu 17 stycznia 2011 roku w Krakowie Tomasza Cz. w trakcie którego to zdarzenia sprawcy używali niebezpiecznych przedmiotów w postaci maczet, noży, wideł, siekier. Podejrzanemu zarzucono także posiadanie znacznych ilości środków psychotropowych.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie nadzorowała postępowanie w sprawie pozbawienia życia w dniu 17 stycznia 2011 roku Tomasza Cz. w Krakowie na terenie dzielnicy Kurdwanów. Postępowanie to zostało zakończone skierowaniem do Sądu 2 aktów oskarżenia przeciwko 13 osobom. W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy, który uzasadnił wydanie postanowień o przedstawieniu zarzutów także innym osobom których miejsce pobytu nie było znane. Zarządzono wobec nich poszukiwania listami gończymi i postępowanie to następnie zostało zawieszone.

Następnie śledztwo w zakresie podejrzanego Karola S. zostało podjęte wobec ustalenia jego miejsca pobytu i możliwości wykonania z jego udziałem czynności procesowych.

Przebieg zdarzenia. Dnia 17.01.2011 roku Karol S. wraz z innymi ustalonymi osobami udał się do miejsca ataku na pokrzywdzonego. Było to miejsce gdzie Tomasz Cz. był umówiony na trening, i wówczas miał zostać zaatakowany. Wszyscy udali się w kierunku dzielnicy Kurdwanów, następnie doszło do przesiadania się pasażerów poszczególnych samochodów. Kolumna samochodów udała się w kierunku ul. Wysłouchów, tam wysiedli ci, którzy mieli  obserwować pokrzywdzonego. Gdy pokrzywdzony ruszył swoim pojazdem napastnicy udali się za nim, a jeden z nich ruszył samochodem Jeep Grand Cheronee, zatarasował drogę pokrzywdzonemu uderzając kierowanym pojazdem w pojazd pokrzywdzonego. Gdy ten zorientował się, że nie będzie mógł uciekać swoim pojazdem, wybiegł z samochodu i uciekał w kierunku zaparkowanej ciężarówki. Tam w kabinie napastnicy zadawali mu wiele ciosów.

W wyniku licznych ran kłutych, rąbanych, ciętych całego tułowia pokrzywdzony zmarł.

Karol S. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Za ten czyn grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualności