Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o rozbój.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła Roberta R. o to, że w dniu 26 października 2013 roku w Krakowie, grożąc pozbawieniem życia pokrzywdzonemu  zabrał w celu przywłaszczenia telefon komórkowy marki Sony Xperia J o wartości 500 zł.

W dniu 26 października 2013 r. pokrzywdzony siedział w przejściu podziemnym pod ulica Basztową i korzystał z telefonu komórkowego m - ki Sony Xperia J. Około godziny 2.00. podszedł do niego nieznajomy mężczyzna i powiedział, aby oddał mu swój telefon, bo w pobliżu są jego koledzy i dostanie kosę. Pokrzywdzony wystraszył się i oddał telefon. Następnie napastnik zażądał 300zł w zamian za zwrot telefonu. Pokrzywdzony powiedział, że nie ma takich pieniędzy i zaproponował, że pójdzie do bankomatu, wypłaci 1OOzł i odda te pieniądze. Mężczyzna zgodził się. Razem poszli do bankomatu, oskarżony cały czas powtarzał pokrzywdzonemu, że jego kumple wbiją mu kosę jak nie otrzyma pieniędzy. Przy przystanku Basztowa LOT pokrzywdzony zauważył patrol Policji i wezwał ich. Kiedy napastnik zauważył zbliżających się policjantów oddał pokrzywdzonemu telefon.

           Przesłuchany w charakterze podejrzanego Robert R. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że był pod wpływem alkoholu i nie wiedział co robi. Jednocześnie podał, że nie jest zabójcą i nie groził pokrzywdzonemu, że go zabije.

Robert R. nie był dotychczas karany, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

 

 

Aktualności