Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Kradli rzeczy ze sklepu.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód w Krakowie skierowała  do Sądu akt oskarżenia przeciwko Norbertowi G., który wspólnie z Piotrem K. skradł / w dniu 22.02 br / w jednej z galerii krakowskich, czytnik e-book oraz tablet o łącznej wartości 828 zł. Sprawcy ze skradzionymi rzeczami jechali busem do Chrzanowa. Podczas jazdy rozmawiali między sobą o tym zdarzeniu, kontaktowali się z kilkoma osobami odnośnie sprzedaży pochodzących z przestępstwa rzeczy. To spowodowało, że jeden z pasażerów, słysząc całą rozmowę, poinformował Policję. Funkcjonariusze Policji zatrzymali busa w miejscowości Dulowa. W trakcie przeszukania Norberta G. znaleziono skradzione rzeczy, które zostały zwrócone do sklepu.

Podobnie, kilka dni później, w tym samym sklepie, Norbert G. i Rita G. dokonali kradzieży etui na tablet oraz dysku wymiennego USB, o łącznej wartości 728 zł. Podczas opuszczania sklepu zostali zatrzymani przez pracowników ochrony i przekazani funkcjonariuszom Policji.

Norbert G. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Podobnie Piotr K., natomiast Rita S. nie przyznała się do kradzieży, a jej wyjaśnienia pozostają w sprzeczności z zebranym materiałem dowodowym. Norbert G. złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i taki wniosek został w raz z aktem oskarżenia skierowany do Sądu / kara łączna 9 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, oddanie pod dozór kuratora i nałożenie obowiązku naprawienia szkody/.

Pozostałym oskarżonym za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Aktualności