Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Maczeta i karczownik w Skawinie

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce prowadzi śledztwo przeciwko Danielowi O., Kamilowi S., Tomaszowi R. i Piotrowi K. podejrzanym o to, że w dniu 9 kwietnia 2016 roku w Skawinie działając wspólnie i w porozumieniu oraz z nieletnim co do którego wyłączono materiały do odrębnego postępowania kopiąc i uderzając przy tym narzędziami w postaci karczownika i maczety spowodowali u 2 pokrzywdzonych chorobę długotrwałą realnie zagrażającą życiu tj. o przestępstwo z art. 156§1 pkt. 2 kk w zw. z art. 159 kk.

Sprawcy to mieszkańcy Skawiny. W dniu 10 kwietnia przedstawiono zarzut Danielowi O (lat 22), w dniach 11 i 12 kwietnia Kamilowi S (lat 20) i Tomaszowi R. (lat 19).

Jeden ze sprawców  przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu dwaj pozostali nie. W stosunku do Daniela O. Sąd Rejonowy w Wieliczce na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

W stosunku do Kamila S. i Tomasza R. wystąpiono  o zastosowanie tego środka zapobiegawczego do Sądu. Trwają poszukiwania za czwartym sprawcą Piotrem K.

Materiały odnośnie małoletniego przekazano do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Podgórza, Wydział III Rodzinny i Nieletnich celem rozpoznania.

Za ten czyn grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Aktualności