Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Napadł na bank grożąc pneumatycznym pistoletem

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód skierowała do Sadu akt oskarżenia p-ko Bartoszowi Ch zarzucając mu, że grożąc imitującym broń palną pneumatycznym pistoletem dokonał napadu na jedną z placówek bankowych w Krakowie uzyskując w wyniku tego  napadu pieniądze w kwocie około 57 tys. złotych.

W dniu 11 lipca 2013 roku Bartosz Ch. w godzinach popołudniowych udał się do placówki jednego z banków znajdującej się w centrum Krakowa. Po wyjściu klientów banku podszedł do jednej z kasjerek oświadczając, iż jest to napad oraz zażądał wydania pieniędzy. Kasjerka wykonując polecenie wrzuciła pieniądze do plecaka oskarżonego. Następnie oskarżony kierując pistolet w stronę drugiej kasjerki zażądał aby wydała pieniądze. Kasjerka uruchomiła przycisk antynapadowy wówczas oskarżony zagroził jej pozbawieniem życia. Po uzyskaniu pieniędzy oskarżony po kilku minutach wyszedł z banku. Pomimo ubioru maskującego wygląd (czapka z daszkiem, ciemne okulary, apaszka) został rozpoznany jako były pracownik tego banku.

Funkcjonariusze policji w trakcie przeszukania pojazdu którym poruszał się oskarżony oraz cukierni, której oskarżony był współwłaścicielem, odnaleźli odzież, którą miał w czasie zdarzenia, pneumatyczny pistolet oraz plecak z ponad 53 tys. złotych.

Pistolet według biegłego nie jest bronią palną.

Bartosz Ch. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, opisał swoje przygotowania do jego dokonania. Nie był dotychczas karany sądownie.

Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Aktualności