Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Napadli na stację paliw

W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych do Prokuratury Rejonowej Kraków – Śródmieście Zachód doprowadzono Piotra P. i Bartłomieja C., podejrzanych o dokonanie rozboju na pracownikach stacji paliw na ul. Kamiennej w Krakowie. Jeden ze sprawców w czasie napadu posługiwał się przedmiotem przypominającym wyglądem krótka broń palną, którym to oraz fizycznie wspólnie sterroryzowali dwie pracownice stacji i zabrali pieniądze w kwocie ponad 13 tys. złotych. Sprawcy usiłowali ukryć twarz zasłaniając je szalikami i kapturami.

Przesłuchani przez policję, jeden ze sprawców przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, drugi nie. Przed prokuratorem oboje przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia, które są weryfikowane. Zabezpieczono monitoring i przesłuchano świadków.

Oprócz tego doprowadzono 3 osoby którym przedstawiono zarzut paserstwa. 2 z nich nie przyznały się przed policją, a po przesłuchaniu przez prokuratora wszyscy twierdzili, że przyjęli pieniądze ale nie wiedzieli, iż pochodzą z przestępstwa.

Sprawcy rozboju chwalili się w mieszkaniu, iż dokonali napadu i zwrócili oraz pożyczyli z tego czynu pieniądze (2*400 zł oraz 4 600 zł).

Sprawcy rozboju Piotr P. pracuje dorywczo, budowlaniec, karany za przestępstwa przeciwko mieniu i zdrowiu, a Bartłomiej C., bezrobotny, niekarany sądownie.

Paserzy to Mikołaj B., Marcin K. oraz Magdalena W. W stosunku do nich prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W stosunku do Piotra P. i Bartłomieja C. Sąd w dniu dzisiejszym zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Aktualności