Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Nie chciał jechać do izby wytrzeźwień.

29-10-2009

Dobrowolnie poddał się karze Stanisław N.- obecnie oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Krakowie Śródmieściu- Zachód, który w dniu 7 października br wręczył pieniądze w kwocie 50 zł funkcjonariuszowi policji, by skłonić go do odstąpienia od wykonywanej czynności służbowej – od odwiezienia do izby wytrzeźwień..
W tym dniu policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Krakowie. W nim przebywał nietrzeźwy Stanisław N. Został on przez policjantów poinformowany, że zostanie przewieziony do izby wytrzeźwień. Wówczas Stanisław N. oświadczył, że da im 50 zł, by „ mógł iść w swoją stronę”, a następnie wyciągnął z kieszeni marynarki banknot o nominale 50 zł i położył na notatniku służbowym jednego z policjantów. Z uwagi na takie zachowanie został zatrzymany.
Początkowo przesłuchany w charakterze podejrzanego Stanisław N. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że dał funkcjonariuszom policji 50 zł za zawiezienie go do domu lub na Dworzec Główny. Jednocześnie wyraził chęć poddanie się karze. Końcowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i jego postawa wskazuje, że cele postępowania, mimo nieprzeprowadzenia rozprawy zostaną osiągnięte.

Aktualności