Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Nocne szukanie hostelu.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła Jarosława I. o to, że 10 lipca 2015 roku w Krakowie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził 2 obcokrajowców do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 50 zł wprowadzając ich w błąd, co do zamiaru i możliwości wywiązania się z umowy zapewnienia noclegu, przy czym czyn ten stanowił wypadek mniejszej wagi, tj. o przestępstwo z art. 286§1 i 3 kk.

Pokrzywdzeni w późnych godzinach nocnych przyjechali do Krakowa. Tego samego dnia jedna z tych osób zamierzała zapisać się na studia. Jeszcze w trakcie jazdy autobusem dowiedzieli się, że aby znaleźć nocleg wystarczy zapytać się kogoś z przechodniów o hostel. Tak tez uczynili i w okolicach Teatru Słowackiego zaczepili w nocy mężczyznę, który początkowo zaprowadził ich do hostelu, gdy nie było tam miejsca zaczęli szukać innych hosteli. W pewnym momencie mężczyzna wychodząc z jednego z podwórek na ulicy Krakowskiej oświadczył, że w rozmowie telefonicznej znalazł dla nich miejsce do spania, ale muszą mu wcześniej zapłacić 70 zł. Jako wadium pozostawił plecak a następnie wszedł na jedno z podwórek na ul. Krakowskiej. Gdy nie wracał pokrzywdzeni zadzwonili na policję. W trakcie oczekiwania na interwencję policji odnaleźli jednak Jarosława I., który próbował bezskutecznie zaprowadzić ich do kolejnego hostelu. Gdy pokrzywdzeni zażądali zwrotu pieniędzy oddał jedynie 20 zł twierdząc, że 50 zł dał komuś. Następnie zaczął zwodzić pokrzywdzonych zapewniając, że odda pieniądze.

Nie uczynił jednak tego i zaczął się oddalać. Wezwany patrol policji zatrzymał Jarosława I., który wówczas twierdził, że zgubił resztę pieniędzy.

Jarosław I. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu nie potrafił jednak wyjaśnić swojego zachowania.

Prokurator wniósł o uznanie Jarosława I. za winnego zarzucanego mu przestępstwa i wydanie na posiedzeniu wyroku skazującego i orzeczenie grzywny 50 stawek po 10 zł oraz obowiązek naprawienia szkody.

Jarosław I. był już karany sądownie za czyn przeciwko mieniu.

Aktualności