Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Okradała klientów restauracji.

23-03-2010

Prokuratura Rejonowa w Krakowie Śródmieściu – Zachód skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Jolancie K. Wymieniona w lipcu 2009 roku w Krakowie, dwukrotnie okradła klientów jednaj z krakowskich restauracji. Korzystając z nieuwagi jednego pokrzywdzonego zabrała, z przewieszonej przez oparcie stołka kurtki, pieniądze w kwocie 1320 zł. Innym razem zabrała torebkę pokrzywdzonej, w której były pieniądze - 200 złotych oraz dowód osobisty i karta bankomatowa.
Jolanta K. była obserwowana przez jedną z pracownic restauracji na monitoringu zamontowanym w lokalu. O kradzieży poinformowała ona pokrzywdzonego i funkcjonariuszy Policji. Po krótkim pościgu zatrzymano Jolantę K. i ujawniono też pieniądze skradzione pokrzywdzonemu, które wymieniona odrzuciła w kamienicy, do której wbiegła.
W podobny sposób działała kilka dni wcześniej i jej zachowanie również utrwalono na zapisie monitoringu.
Przesłuchana w charakterze podejrzanej Jolanta K. przyznała się do popełnienia zarzucanych jej kradzieży. Czyny te popełniła w warunkach powrotu do przestępstwa (w warunkach recydywy).
Złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze (kara pozbawienia wolności i grzywna) i taki wniosek wraz z aktem oskarżenia został skierowany do Sądu.

Aktualności