Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni cudzoziemcy.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła 3 cudzoziemców o uszkodzenie samochodu marki Nissan Micra. Oskarżeni skakali po tym pojeździe, leżeli na nim, co spowodowało wgniecenia w karoserii dachu i pokrywie silnika oraz urwanie wycieraczki.  Łączna wartość strat dla właściciela auta wyniosła 1500 zł..

Do zdarzenia doszło 22.05.2015 r. kiedy 2 obywatele Hiszpanii wraz z obywatelem Australii wracali rano i znajdowali się pod wpływem alkoholu. Nagle zaczęli wskakiwać na dach zaparkowanego na ulicy samochodu osobowego marki Nissan Micra. Następnie będąc na dachu pojazdu zaczęli się miedzy sobą szarpać, potem leżeli na nim, a po zejściu z pojazdu zaczęli oblepiać go zdartymi z tablicy ogłoszeniowej plakatami. Całe zdarzenie nagrał telefonem komórkowym inny obcokrajowiec. Swoim działaniem spowodowali straty na rzecz właściciela pojazdu w kwocie 1500 zł.

Wszyscy oskarżeni w toku prowadzonego postępowania przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym. Ponadto złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze i takie wnioski zostały skierowane wraz z aktem oskarżenia do sądu ( grzywny i obowiązek naprawienia szkody).

W toku prowadzonego postępowania wydano w stosunku do wszystkich oskarżonych postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym mienia w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 2460 zł.

Aktualności