Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni graficiarze.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze oskarżyła 28-letniego Pawła Sz. i 22-letniego Andrzeja G. o uszkodzenie elewacji kiosku typu Ruch w nocy z 6/7.03.2013 r. przy ul. Teligi w Krakowie.

Działając wspólnie z innymi osobami oskarżeni nanieśli napisy o treści „Cracovia, 1906, Pany, Cracovia” oraz pomalowali farbą kiosk powodując straty w wysokości ponad 1300 zł na szkodę jego właściciela. Czynu tego dopuścili się publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego (chuligański charakter czynu). Przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, a w wyjaśnieniach podali, ze szli ulicą i spotkali nieznanych im młodych chłopaków, którzy coś malowali na ścianie kiosku. To oni mieli przyrządy malarskie. Zaproponowali, żeby im pomogli w malowaniu, na co przystali. Potem zostali zatrzymani.

Grozi im kara min. 4,5 m-ca pozbawienia wolności, nawiązka na rzecz pokrzywdzonego chyba, że Sąd orzeknie obowiązek naprawienia szkody (art. 57§2kk).

Aktualności