Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni m.in. za produkcję tzw. polskiej heroiny.

03-06-2009

Prokuratura Rejonowa dla Krakowa-Nowej Huty oskarżyła trzech mężczyzn – Andrzeja O., Roberta K. i Sławomira B., którzy produkowali i rozprowadzali heroinę uzyskiwaną ze słomy makowej.
Oskarżeni trudnili się tym procederem od 2007 r. do 12 lutego 2009 r., kiedy to Andrzeja O. i Roberta K. zatrzymali funkcjonariusze policji. To oni brali udział w produkcji tzw. polskiej heroiny, przy czym rola Roberta K. sprowadzała się w głównej mierze do dostarczania składników potrzebnych do procesu produkcyjnego. To on jednak przekazał Andrzejowi O. wiedzę na temat produkcji narkotyków. Działając wspólnie wprowadzili, na terenie Krakowa, do obrotu znaczną ilość wytworzonego środka odurzającego. W ten sposób Andrzej O. uzyskał dochód w kwocie nie mniejszej niż 9 tys. zł., a Robert K. około 13 tys. zł.
Ponadto Robert K. wraz z Sławomirem B. odpowiedzą za odpłatne udzielenie innej osobie środka odurzającego.
Przesłuchiwani w postępowaniu przygotowawczym, Robert K. i Andrzej O. przyznali się ostatecznie do czynów opisanych w zarzutach. Sławomir B. przyznał się częściowo.
Andrzej O. nie był dotychczas karany. Robert K. był wielokrotnie karany, m.in. za rozbój i paserstwo. Sławomir B. był wcześniej karany za kierowanie bezprawnych gróźb.
Wszystkim oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. W prowadzonym postępowaniu wobec Andrzeja O. i Roberta K. zastosowano areszt tymczasowy.

Aktualności