Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni malowali napisy na elewacji wiaty śmietnikowej.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze oskarżyła 2 młodych (20 i 21 lat) mężczyzn o to, że uszkodzili, w dniu 22.09.2013 r. ,elewację wiaty śmietnikowej poprzez naniesienie 3 napisów różnej treści (też wulgarnej). Spowodowali tym straty w wysokości 600 zł na szkodę  Wspólnoty Mieszkaniowej, a czyn ich miał charakter chuligański.

Oskarżeni zostali zauważeni przez patrol Policji, a jeden z nich uciekając zgubił po drodze puszkę ze sprayem. Obaj oskarżeni zostali zatrzymani praktycznie bezpośrednio po dokonaniu uszkodzenia

Przesłuchani w charakterze podejrzanych Piotr S. i Wojciech K. przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, podali, że byli pod wpływem alkoholu i że żałują tego co zrobili.

Złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze i takie wnioski wraz z aktem oskarżenia zostały skierowane do Sądu (kary po 6 m-cy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, dozór kuratora, zobowiązanie do wykonywania pracy zarobkowej lub podjęcia nauki, grzywny po 600 zł oraz nałożenie obowiązku naprawienia szkody – każdy oskarżony po 300 zł na rzecz pokrzywdzonej Wspólnoty Mieszkaniowej).

Aktualności