Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Oskarżeni o czyny z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze oskarżyła 2 młodych mężczyzn o naruszenie przepisów ustawy o Przeciwdziałaniu narkomanii.

Daniel B. został oskarżony o posiadanie 0,32 g marihuany w dniu 8.05.2015 r.

Wymieniony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Podał między innymi, że jedną działkę marihuany zakupił na własny użytek za kwotę 10 zł od znanego mu z widzenia mężczyzny o imieniu Dawid, którego poznał w II połowie 2014 roku, a który jest studentem i mieszka w jednym z akademików miasteczka studenckiego. Dodał, że bardzo żałuje swojego postępowania, gdyż zrobił głupotę. Podjęte w toku śledztwa czynności doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, którym okazał się Dawid T.

W toku przeszukania zajmowanego przez niego pokoju ujawniono amfetaminę o łącznej wadze 4,2 g netto, marihuanę o łącznej wadze 64,1 g netto oraz wagę elektroniczną.

Dawid K. został oskarżony o udzielenie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, Danielowi B. środka odurzającego w postaci marihuany w ilości 1 g. Nadto w dniu 9.05.2015 r. posiadał 63,9 g marihuany oraz 4,2 g amfetaminy, czyniąc w ten sposób przygotowania do wprowadzenia tych środków do obrotu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego pod zarzutem popełnienia występków z art. 62 ust. 1 i art. 57 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w całości przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Wyjaśnił nadto, że ilość zabezpieczonych u niego narkotyków spowodowana była faktem, że rozpoczęły się juwenalia i w związku z tym znajomi poprosili go, aby coś załatwił. Wyjaśnił, że nie jest osobą uzależnioną od narkotyków.

Biegły wskazał też, że nadesłany do badań susz pozwalał na sporządzenie co najmniej 424 najmniejszych jednorazowych porcji.

Daniel B. i Dawid T. nie byli w przeszłości karani.

Obu oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Aktualności