Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni o kradzież pizzy i piwa.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Podgórzu oskarżyła 3 młodych mężczyzn o rozbój i wymuszenie rozbójnicze na osobach, które dostarczały im zamówione pizze i piwo.

W dniu 26.03. 2013 r. wszyscy oskarżeni przebywali w mieszkaniu jednego z nich.

Wpewnym momencie wpadli na pomysł dokonania kradzieży pizzy i piwa, ktore mial im przywieźć pracownik pizzerni. Zamówienie złożył Tomasz A., który podał adres, wiedząc, że pod tym adresem nikt nie mieszka. Dostawca pizzy kiedy przyjechał pod podany mu adres, dzwonił pod podany numer mieszkania lecz nikt mu się nie zgłaszał. Zatelefonował więc pod numer wskazany w zamówieniu i  od zamawiającego dowiedział sie, że ma czekać na klatce schodowej. Kiedy wszedł do środka korytarza, spotkał dwóch mężczyzn, którzy oświadczyli, że zamówienie jest dla nich i dlatego przekazał im towar. Tomasz A.oświadczył, dostawcy , iż nie dostanie pieniędzy i ma syzbko odejść, gdyż w przeciwnym razie zostanie pobity. W tej sytuacji dostawca obawiając się agresywnego zachowania napastników zrezygnował z żądania zapłaty i o całym zajściu poinformował właściciela pizzeri, a on powiadomił Policję. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła 63zł.

Do następnego zajścia doszło w dniu 20.04.2013 r. W nieszkaniu, należącym do Łukasza C. przebywał on i Konrad S., który wykonał połączenie ze swojego telefonu do pizzerni, zamawiając 2 pizze i 4 piwa. Oskarżeni ustalili, że nie będą płacić za dostawę. Kiedy przyjechał dostawca
pizzy, na klatce schodowej spotkał Łukasza C. i  Konrada S., który trzymał w ręce drewnianą pałkę. Mężczyźni zażądali wydania pizzy  i piw oraz oddania wszystkich pieniędzy. Dostawca pizzy, wystraszony zachowaniem sprawców, oddał pizzę, piwa i pieniądze w kwocie 1050 zł. Sprawcy pieniędzmi podzielili się po równo, pizze zjedli, a piwo wypili. Następnie szybko opuścili mieszkanie bojąc się interwencji Policji. Jeszcze tego samego dnia Konrad S. i Łukasz C. zostali zatrzymani.

Konrad S. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów i w swoich wyjaśnieniach dokładnie opisał przebieg obu zdarzeń i rolę każdego ze sprawców. Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów również Łukasz C. Natomiast Tomasz A. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że zna Konrada S. i
Łukasza C., gdyż mieszkają na jednym osiedlu. Dodał, iż nie brał udziału w zdarzeniu z marca 2013.r, gdyż od 24 marca 2013 r przebywał poza Krakowem. Wszyscy oskarżeni byli już karani sądownie, a Tomasz A. odbywał karę pozbawienia wolności m.in za rozbój, zatem zarzucanego mu czynu - kradzieży rozbójniczej dopuścił się w warunkach recydywy. Konradowi S. i Łukaszowi C. grozi kara pozbawienia wolności do lat 12, a Tomaszowi A. kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Aktualności