Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni o kradzieże łańcuszków zrywanych pokrzywdzonym i inne czyny.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Nowa Huta oskarżyła 3 młodych mężczyzn, przy czym 2 z nich o kradzieże i rozbój.

Dwóch oskarżonych: Sebastian S. i Bartłomiej K. działając wspólnie i w porozumieniu, w dniu 3.08.2014 r. dokonali kradzieży złotego łańcuszka o wartości 1000 zł, po uprzednim użyciu przemocy wobec pokrzywdzonej. Bartłomiej K. złapał kobietę za szyję  i ją przyduszał.

Nadto w okresie od 29.07. do 15.08.2014 r. zabrali w celu przywłaszczenia biżuterię o łącznej wartości 19.650 zł.

W dniu 20.07.2014 r. Sebastian S. ukradł kolejnej pokrzywdzonej łańcuszek z wisiorem o wartości 6 tys. zł. Wymienieni oskarżeni w wymienionym wyżej czasie zrywali, kilkunastu pokrzywdzonym kobietom, łańcuszki z zawieszkami, wisiorami, w jednym przypadku pokrzywdzona była przyduszona przez napastników.

Trzeci mężczyzna został oskarżony o nieumyślne paserstwo, nabył bowiem łańcuszek wraz z zawieszką w kształcie serca o łącznej wartości 1.700 zł, który został uzyskany w wyniku kradzieży mającej miejsce tego samego dnia w Krakowie, a o którym na podstawie okoliczności towarzyszących powinien i mógł przypuszczać, że został uzyskany za pomocą czynu zabronionego.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Sebastian S. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, podobnie Bartłomiej K., który jednak zaprzeczył, aby do którejkolwiek z pokrzywdzonych użył przemocy.

Do paserstwa przyznał się oskarżony Piotr P. Łańcuszek nabył za 180 złotych od Sebastiana S. Wymieniony miał go po upływie około tygodnia odebrać z powrotem. Nie pytał, dlaczego łańcuszek jest zerwany.

Bartłomiej K. i Piotr P. nie byli dotychczas karani, Sebastian S. był karany za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

Sebastianowi S. i Bartłomiejowi K. grozi kara pozbawienia wolności do lat 12, a Piotrowi P. grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Aktualności