Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Prądnik Biały oskarżyła 2 osoby o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy: Policji i Straży Miejskiej.

Oskarżona Dorota C. w dniu 12.08.2014 roku naruszyła nietykalność cielesną policjanta podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych (podjętą interwencją) poprzez ugryzienie go w lewe przedramię w wyniku czego doznał on obrażeń w postaci krwawego zaczerwienienia naskórka.

Oskarżony Michał L. w dniu 25.07.2014 roku w Krakowie naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza Straży Miejskiej poprzez kopnięcie go w nogę podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych, przy czym przestępstwo to popełnił w recydywie.

W dniu 25.07.2014 roku ok. godz. 15.40 przy ulicy Stachiewicza w Krakowie funkcjonariusze Straży Miejskiej podejmowali interwencję wobec leżącego na chodniku w pobliżu sklepu „Lewiatan” nietrzeźwego Michała L. Po podejściu do wymienionego strażnik przedstawił się stopniem i nazwiskiem, a następnie zapytał, czy wymieniony potrzebuje pomocy medycznej oraz poprosił go o powstanie z chodnika. W odpowiedzi Michał L. oświadczył, że żadnej pomocy nie potrzebuje i zażądał, aby zostawić go w spokoju. Strażnik ponownie poprosił go o powstanie z ziemi, na co ten nie zareagował. Następnie, niespodziewanie Michał L. kopnął pokrzywdzonego w  nogę. Wymieniony został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom KP III w Krakowie, którzy przebadali go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,82 mg/l oraz 0,84 mg/l.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Michał L. początkowo przyznał się do popełnienia zarzucanego i odmówił składania wyjaśnień. Przesłuchany ponownie nie przyznał się do sprawstwa zarzucanego czynu.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Dorota C, przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Do zdarzenia tego doszło w czasie podjętej interwencji domowej.

Michał L. był uprzednio karany. Między innymi wyrokiem Sądu Okręgowego w Krakowie za przestępstwo z art. 13§2 kk w zw. z art. 280§1 kk wymierzono mu karę 2 lat pozbawienia wolności.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.

 

Aktualności