Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni o paserstwo.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła 2 osoby o paserstwo.

Z ustaleń postępowania wynika, że sąsiedzi pokrzywdzonej, będący z nią w przyjaźni, posiadają klucze do jej mieszkania.

W dniu 5 czerwca 2015 roku w/w byli wspólnie na ślubie, a po powrocie do domu pokrzywdzona stwierdziła brak pieniędzy i złotej biżuterii. Wówczas przypomniała sobie, że córka jej sąsiadów opuszczała wesele i miała udać się do domu. Nieletnia od jakiegoś czasu sprawiała rodzicom trudności wychowawcze. Pokrzywdzona ją podejrzewała.

Nieletnia w obecności rodziców przyznała się, że zabierała klucze do mieszkania pokrzywdzonej skąd kradła jej pieniądze i złotą biżuterię, które za pośrednictwem znajomych sprzedawała w lombardach. Sprzedaży biżuterii w lombardzie dokonali na jej prośbę oskarżeni: Maria Ś. I Grzegorz B. Wymienieni pomagali w zbyciu złotej biżuterii: łańcuszka z wisiorkiem, zawieszki i bransoletki o łącznej wartości 3800 zł.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych Maria Ś. I Grzegorz B. przyznali się do paserstwa z tym, że Grzegorz B. przyznał się tylko do pomocy w zbyciu zawieszki (nie przyznał się do pomocy w zbyciu złotej bransoletki).

W/wym. nie byli dotychczas karani sądownie, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Pokrzywdzona odzyskała złotą zawieszkę i bransoletkę, nie odzyskała złotego łańcuszka.

Aktualności